„Historia pszczół”, Maja Lunde – pasja życia

fullsizeoutput_875

Pszczoły – bohaterki książki wiążą ze sobą historię trzech rodzin umiejscowione w konkretnym czasie – Williama Savage 1852r, Georga Savage 2007r i Tao 2098r. Ich losy przeplatają się niemal przez wszystkie stronice książki, by na końcu odkryć w pewnym sensie tajemnicę, nie pszczół a pasji.

Autorka Maja Lunde zwraca naszą uwagę na autentyczny współczesny problem masowego ginięcia pszczół. O czym można przeczytać m.in  tutaj i tutaj . Na granice jakie człowiek powinnien sobie wyznaczyć w ingerowanie przyrody i jak dalece natura jest naturalna.

Mi najbardziej podobał się wątek pasji w życiu tych trzech postaci. Znajdywania i oswajania jej. Na różnych etapach ich życia się pojawiała i rozwijała w odmienny sposób. Czasem za bardzo wysoką cenę. Książka ta w znakomity sposób pokazuje, że pasja nadaje sens życiu. Odnaleźć swoją pasję, żyć nią ale nie dla niej samej. Dzielić się nią z rodziną, przyjaciółmi, uprawiać ją dla innych. Wtedy przynosi także szczęście. I jak nieprzewidywalne mogą być jej efekty.

fullsizeoutput_878

Polecam książkę serdecznie. Jest napisana prostym, lekkim językiem. Świetnie sprawdzi się na wakacje, na długą podróż albo jesienno – zimowy wieczór.

 

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “„Historia pszczół”, Maja Lunde – pasja życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s